Haber

“Türkiye’de Sokak Çocuğu Sorunu Var” Diyerek Aileleri Tehdit Eden Tyche Kairos Gözaltına Alındı

Sosyal medyada Tyche Kairos takma adıyla paylaşım yapan bir kadın, ‘Türkiye’de sokak köpeği sorunu değil, sokak çocuğu sorunu var’ dedi. Bunu söyledikten sonra çocuklu ailelere yönelik tehditkar sözleriyle dikkat çekti. Sözleri tepki çeken YouTuber, İstanbul’da gözaltına alındı.

Sosyal medya hesabından bir görüntü paylaşan ve sözleriyle tüm Türkiye’yi şoke eden Tyche Kairos isimli kullanıcı gözaltına alındı.

‘Türkiye’de sokak köpeği sorunu değil, sokak çocuğu sorunu var.’ Bunu söyledikten sonra çocuklu ailelere tehdit edici sözler kullandı.

‘Hayvanların hakkını yemesine, ölmesine izin vermeyeceğim. Size açıkça söylüyorum, böyle bir şey gördüğünüzde çocukları dövmekten çekinmeyin. Yani ya siz çocuklarınızı döveceksiniz ya da biz onları döveceğiz.’

“Eğer bana çocuğumla konuşmamamı söylersen onu yarın köşede ölü bulursun.” İnanılmaz ifadeler kullanan kadın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nü harekete geçirdi.

Görüntülerdeki Tyche Kairos isimli kullanıcının TK isimli kadın olduğu belirlendi.

İstanbul’da “sesli, yazılı veya görüntülü mesajla hakaret” suçundan aranan sosyal medya kullanıcısı yakalanarak gözaltına alındı.

Söz konusu kadın hakkında ‘halkı korku ve panik yaratmakla tehdit ettiği’ iddiasıyla soruşturma başlatılarak ilgili makamlara sevk edildi. Mahkeme kadının adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

İşte söz konusu görüntü:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu