Ekonomi

Türk-İş Başkanı Atalay, “Kırmızı çizgimiz 7 bin 785 lira” açıklamasının çarpıtıldığını söyledi: 8-9 bin lira aralığından bahsedeceğiz.

Türk-İş Genel Lideri Ergün Atalay, Türkiye Yol-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Programda konuşan Atalay, gündemdeki en değerli konunun asgari ücret olduğunu belirterek, birliğin bulunduğu yerde asgari fiyatın değil, ikramiye, yolluk, çocuk yardımı ve yemek yardımı olduğunu söyledi.

“BİZİ YARGILAMAZLAR”

“7 bin 785 liranın altındaki rakamı sıfır kabul ederiz. Bu bizim kırmızı çizgimiz. Üstüne gitmemiz lazım” sözleriyle eleştirilen Atalay, sözlerine açıklık getirdi. Türk-İş’in belirlediği açlık sınırının 7 bin 785 lira, yoksulluk sınırının ise 10 bin 170 lira olduğunu belirten Atalay, “7 bin 785 lira olan açlık sınırını kamuoyu önüne çıkıp konuşacağız” dedi. Ama bazı hayırsever olmayanlar ‘Türk-İş 7 bin 785 lira dedi’ dediler. bizi yargılıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“ASGAM BİR ÜCRET TEKLİFİMİZ YOKTUR”

Atalay sözlerini şöyle sürdürdü: “Asgari ücretle ilgili bir teklifimiz yok. Bir haftadır uğraşıyoruz. O masada olmayan herkes fikir veriyor, bize katkı sağlıyor ama bedelini biz ödüyoruz.” ‘Pazarlık aşağıdan mı başlar’ diye sordum. Diyorlar ki, onu konuşacağız, 8-9 olacak, teklif gelecek önümüze, inşallah bu son olur, o masada bir asgari ücret olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu