Haber

Mevlüt Çavuşoğlu: ‘Parlamenter diplomasiye katkı sağlayacağız’

AK Parti Antalya Milletvekili ve eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Parlamento diplomasisine katkı sağlayacağız. AK Parti’nin kurucu üyelerindenim, parti disiplinine her zaman uyarım. Bu nedenle büyüklerimiz ne görev yaparsa onu yaparız.” bize ver.” söz konusu.

TBMM’de gazetecilere açıklamalarda bulunan Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri kazandığını ve Türkiye Yüzyılının başladığını, elinden geldiği kadar katkı yapacağını söyledi.

Bir gazeteci, “Dışişleri Bakanlığı’nda yarım kalan işler var. Yeni dönem için ne diyorsunuz?” Çavuşoğlu, “Hakan kardeşim daha iyisini yapıyor, çok daha iyisini yapıyor. Daha önce birçok konuda birlikte çalıştık. Hem teorisini hem de alanını çok iyi biliyor. Bu nedenle çok daha iyi olacağına eminiz. Biz hep beraberiz. Bakanımızın, Bakanlığımızın, diplomasinin ve hükümetin emrindedir.” yanıtını verdi.

Parlamento diplomasisine katkı sağlayacağını belirten Çavuşoğlu, “AK Parti’nin kurucu üyelerinden biriyim, parti disiplinini her zaman uygularım. Bu nedenle büyüklerimiz ne verirse onu yaparız. Seve seve yaparız. en iyisini yapmak.” dedi.

Öte yandan, yemin etmek üzere TBMM’ye gelen yeni bakanlar ve milletvekili seçilen eski bakanlar kulislerde büyük ilgi gördü. Meclise gelen bakanlar, milletvekilleriyle bir süre sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu