Haber

CHP Özel, Bakan Soylu’nun Danışmanı Emin Şen’in Davasını Açtı; Polis ve Jandarmanın Resmi Hesaplarını gösterdi.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Emin Şen’in dosyasını bugün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında açtı. “İçişleri Bakanı olduğu günden beri trol ordusu olduğunu biliyoruz” diyen Özel, Soylu’nun 4 Ekim 2016’dan bu yana danışmanlığını yapan Emin Şen’in şirketleri olduğunu ve muhalif yöneticilik yaptığını anlattı. Devlet Memurları Kanunu. Şen’in Soylu’nun ve devlet kurumlarının bazı sosyal medya hesaplarını yönettiğini belirten Özel, “İkisi de aynı iPhone marka telefonla atıldı. ‘Eminim’ cebindeki cep telefonunda kaç hesap olduğu bilinmiyor. Ancak Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü’nün “Aynı telefondan Genel Müdürlüğün tweet gönderme özelliği var. Kullanıcı değişince Jandarma oluyor, şanlı Jandarmanın yerini alıyor; kullanıcı değişince yerine Emniyet Genel Müdürlüğü, polisimiz geliyor… Eminim bu hesaplar onun arka cebindedir” dedi.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özel, dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi; “Süleyman Soylu, sen yarını bekle… Yarın burada bir dosya açıklayacağım, büyük bir dosya” dedi. Özel’in Bakan Süleyman Soylu, danışmanı Emin Şen, Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve sosyal medya kullanıcıları hakkında yaptığı açıklamalar öncesi TBMM basın toplantı salonunda bir süre hazırlık yapıldı. O sırada basın mensuplarından bir süre izin istendi.

Sosyal medya hesaplarının kontrolü ve algı yönetimine özel, “Hep bildiğiniz ‘Ebabil’, ‘Derin Hareketler’, ‘İBB Kandil Kadrosu’ hesaplarının yönetildiği ve o kanalda hazırlanan içeriklerin 8 kişiye sunulduğu gizli kanal. Ebabil Harekatı’nda diyorlar ki, “Altı Levha’dan ilk açıklamayı Ahmet Davutoğlu yaptı. Altı partinin lideri, Başkan gibi, Başkan ile aynı imza yetkisine sahip olacak. Kısacası kukla seçeceğiz, kaos çıkaracağız.” İşte bu yüzden itibar suikastı, saldırı başlatıyorlar. Ekrem İmamoğlu için hazırlıklar…”

Konuşmasından satır başları şöyle:

“3 ARKADAŞIMIZA BIRAKACAĞIZ DEDİK. AYRILDIK: Eserin konusu Süleyman Soylu’dur. Bir gün sonra söylediğimiz için, sokakta yaşananları, siyasette yaşananları ve son günlerde konuştuklarımızı göz önünde bulundurarak anlatacak durumda olmasak 3 arkadaşımıza bırakacağımızı söyledik. Türkiye. Bıraktık dedik. Bu konu dünden beri Türkiye’de değerli bir gündem haline geldi. Endişelerini dile getirenler ya da ‘sen de korkuyorsan biz ne yapalım’ diyenler bu konuyu uzun uzadıya tartıştılar.

YAPTIĞIMIZ SİYASETTE KORKU, GERİ ALMAK, SUSMAK, SÖZ KONUŞMAK YOKTUR: Elbette biliyorsunuz ki bizim siyasetimizde korkmaya, geri adım atmaya, susmaya, söz söylemeye gerek yok. Ancak Türkiye’nin nasıl bir atmosfere sürüklendiğini görmek değerliydi. Birazdan o ortamın birileri tarafından nasıl oluşturulduğunu, nasıl yönetilip nasıl finanse edildiğini ve cebimizden nasıl çıktığını kanıtlarla anlatacağım.

BUGÜN EN ÇOK KONUŞULAN VE İDDİA EDİLEN BİR KONUYU TÜM BOYUTLARI İLE İSPATLAMAYA GELDİK: Bugüne kadar hep Süleyman Soylu’ya sorular sorduk ve cevap bekledik. Yanıt alamadık veya aldığımız yanıtlardan memnun kalmadık. Ancak bugün Süleyman Soylu’nun sorularını sormayacağız. Verebileceği bir cevap olduğunu düşünmüyoruz. Bugün konuşulan ve iddia edilen bir konuyu tüm boyutlarıyla ispat etmeye geldik.

ÖNCE FİNANSMANI SAĞLADILAR SONRA AK PARTİ’YE ÇIKTILAR : Şu anda nasıl bir suç bakanıyla karşı karşıya olduğumuzu hatırlatarak başlamak istiyorum. Siyasi hayatına Gaziosmanpaşa’da başladı, Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Demokrat Parti Genel Başkanlığı olarak devam etti ve bir dönem merkez sağın prensi olarak gösterildi. Sonra bir gün ne oldu? Demokrat Parti Genel Yönetim Kurulu’nun 12 Eylül 2010 referandumunda ‘hayır’ oyu vereceklerini ve ‘hayır’ kampanyası yürüteceklerini açıklamasına rağmen, partinin eski genel başkanı olmasına rağmen, Parti üyesiyken 12 Eylül 2010 referandumunda ‘Evet’ oyu verdi. e çalışmaya başladı. 51 ilde Fetullah Gülen Cemaati’nin finanse ettiği muhteşem ‘Evet’ kampanyalarının konuşmacısıydı. Önce finanse ettiler, sonra AK Parti’ye lanse ettiler.

SİZDEN FETULLAH GÜLEN’İ GÖRMEK İSTEDİĞİMİZDE BU SORUYA HİÇ BİR ZAMAN HAYIR CEVAPLARI VERMEDİ: Merkez sağ şehzadenin AK Parti gezisindeki taşıyıcısının FETÖ örgütü olduğuna şüphe yok. Bu konuda akademisyen Vedat Demir ile üç 20 dakika asıl güven sorusu, ardından 20 dakika güvensizlik ve toplam 80 dakika temasını anlattık. Tek kelime cevap veremedi ve ‘Vedat Abi’nin terör örgütüyle bağlantısı sonradan oldu, o zaman yoktu’ dedi. Kendisine Fetullah Gülen’i ziyaret edip etmediğini sorduğumuzda bu soruya hiçbir zaman hayır yanıtı vermedi. Şimdiye kadar olmadı.

FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ, FETULLAH GÜLEN’İN MEVCUT ADI NEDENİYLE İLK SİVİL İHRACATTIR : AK Parti’ye açılınca 51 ilde kampanyacılar tarafından ihraç edildi. Demokrat Parti’den ihraç. O zamanlar Fetullah Gülen Cemaati olarak bilinen Fetullahçı Terör Örgütü’nden ilk sivil sürgündür. Bu, ilk sivil ve siyasi sürgündür. Şimdi o kovulma sürecinin ve sonrasında yaşananların bugün hayatımızı ne hale getirdiğini ve bunu nasıl yönettiğini konuşmaya başlayacağız.

İÇİŞLERİ BAKANI OLDUĞUNDAN BUGÜNE KADAR TRAMVAY ORDUSU OLDUĞUNU BİLİYORUZ: 2012’de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu. Kasım 2015’te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Ağustos 2016’da İçişleri Bakanı oldu. İçişleri Bakanı olduğundan beri onun bir trol ordusu olduğunu biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin unutulmaz içişleri bakanları vardır. Her siyasi gelenekten… Yıldırım Akbulut, İsmet Sezgin, Mustafa Kalemli, Nahit Menteşe, Hasan Fehmi Güneş gibi. Elbette Süleyman Soylu da unutulmayacak.

HİÇBİR BELGE OLMADAN, UNUTULMAZ BİR BAKAN OLACAK: Bugün sizlere Soylu’nun itibar suikastları, manipülasyonları ve dezenformasyonlarının nasıl yapıldığını, nasıl etik ve yasadışı yollara gittiğini ve bunların nasıl bir yolsuzluk ve usulsüzlük ağı tarafından finanse edildiğini göstereceğiz. Hiç şüphesiz unutulmayacak bir bakan olacak. Ama nasıl anılacağını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

İSMAİL ÇATAKLI’NIN FETÖ ATIŞ KARDEŞİNE NE OLDUĞUNU SÖYLEDİK: Kendisi ve bakan yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının yakınları üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, hami, hami ve iltisakı olan bir terör örgütünün yaftasını yapıştırınca, o güne kadar elimizdeki bilgileri kendisine sorduk ve ne dedik. İsmail Çataklı’nın firari ağabeyinin başına gelecek. İsmail Çataklı, önce saldırarak, sonra kabul ederek, sonra da biz çıkarırken çorapları çözerek karşılık verdi. O dönemde Süleyman Soylu’nun krizle başa çıkma tarzı aslında ağabeyiyle altı yedi yıldır küsmediğini söylüyor. Çıkarma yapıyor. Ertesi gün Çataklı, yılbaşı izni için yılbaşına geldiğini söyler. Nasıl girdi, tutuklandı mı, terör savcısının karşısına çıktı mı, soruları yanıtladı mı, tutuklu mu serbest mi, Türkiye’de mi, Paris’te mi sorusu o güne kadar kaldı. Bu sorulara hala cevap vermediler. FETÖ’nün frankofon imamına ne olduğu sorusunu ise Osman Çataklı’dan kamuoyu bekliyor. Ancak birlikte süreçleri nasıl yürüttüklerine de bakacağız.

EMİN SEN, 4 EKİM 2016 TARİHİ İTİBARIYLA BAKAN DANIŞMANIDIR : Süleyman Soylu’nun trol ordusunun muhalefete, bize, size neler yaptığını biliyoruz ama bu trol ordularının nasıl oluştuğuna ve nasıl yönetildiğine bakarken bir isimden bahsedeceğim. Emin Sen.Emin Şen, 4 Ekim 2016’dan beri bakanın danışmanlığını yapıyor. Sosyal medya hesabı ’emin’. 2010’dan beri kullanıyor. Burada bakanın danışmanı olduğunu, sadece bakanın kendisine danışabileceğini, herkesin danışabileceğini belirten bir paylaşımla kendisinin ‘kesin benzeri’ olduğunu zaten itiraf ediyor. diğerleri.

SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ ADI ALTINDA TROLING EĞİTİMİ VERİLDİĞİNİ TÜM HESAPLARDAN ONAYLAYABİLİRSİNİZ: Emin Şen, Süleyman Soylu’nun trollük dersi vermek için il il gezdiği kişidir. Ne zaman? Süleyman Soylu, AK Parti’den sorumlu Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı iken. Burada sadece 3 örneğimiz var. AKP Gençliği Sivas, AKP Gençliği Erenler hesabı. Ancak geri döndüğünüzde Süleyman Soylu’nun sosyal medya eğitimi adı altında her ilçede gençlik kolları düzeyinde örgüte troll eğitimi verdiğini tüm hesaplardan teyit edebilirsiniz.

FETÖ İLE İLİŞKİNİ KESMEYİNCE BU FOTOĞRAF ÜZERİNDEN KONUŞTULAR: Ne kadar süredir birlikte olduklarını söylediğimizde o dönem sosyal medyada FETÖ ile bağlantısını kesmeyince bu fotoğraf yüzünden tartıştılar. Ancak Balta Hanım’ı burada Trabzonlu milletvekilleriyle, Ayşe Hanım’ı burada Trabzon’un bütün milletvekilleriyle birlikte otururken görüyoruz 2013’te muhtemelen Trabzon’da bir değerlendirme toplantısında görüyoruz. “Eminim” bilgisayarının faresini kullanıyor. Süleyman Soylu, Trabzon milletvekilleriyle oturmuş sunum izliyor. Birlikteler. Ama hala beraberler. 2020 yılında beraberler. Kültür ve Turizm Bakanlığı için yaptıkları bir kamu spotunun çekimleri için bile yeşil perdenin karşısına geçiyorlar.

BU FİRMA EMİN ŞEN, BURAK GÜL VE ERKAN GÜL’E SAHİPTİR: Peki Emin Şen’in ticari bir tarafı var mı diye sorduğumda hayır Özgür Bey diyeceksiniz. Bırak. Neden? Niye? Çok net bir şey var. Devlet Memurları Kanunu’nun 28. maddesi, ‘Devlet memurlarının yanı sıra bakanların danışmanları da, şirketin türü ne olursa olsun, memurların şirket kurma ve o şirkette yönetici olma yasağına tabidir’ diyor. Yine de bakalım. Çünkü pek çok şeyi karşılayabilirler. İlk olarak Emin Şen ile ilgili Native Teknoloji isimli bir firma göreceğiz. Native Teknoloji tamamen kendisi ile ilgili ve yöneticiliğini yaptığı bir firmadır. Ama bu şirkette Emin Şen, Burak Gül ve Erkan Gül var. Bu arkadaşların diğer bağlantılarına daha sonra değineceğiz.

FETULLAH GÜLEN’İN YABANCI ÜZERİNDEN ÖPTÜĞÜ İNANÇ TATLI, Okuduğu Şiirle ORTAK FETULLAH GÜLEN’İ Ağlatan: 2010 yılında Emin Şen tarafından kurulan bir şirket daha var. O zamandan beri her zaman bir hissedar olmuştur. ve her zaman şirketin müdürü. Devlet Memurları Kanunu, bakan danışmanlarının bu işi yapmasını yasaklamaktadır. Ama bu suç 12 yıldır işliyor. 12 yıldır ortakları var. 2010 yılında bir referandumda. Ortakları Hasan Parlak, Neslihan Oğur ve Mücteba Kılıç’tır. Ama sonra bir şey oldu. Ortaklardan ayrılmıştır. Ne olmuş? Bahsettiğim isimler, FETÖ’cü Turgay Oğur, darbeden sonra eşiyle birlikte Güney Afrika’ya kaçtı ve oradaydı. Diğer ortak ise Fetullah Gülen’i okuduğu şiirle ağlatan Fetullah Gülen’in alnından öptüğü Mücteba Kılıç. ve Mücteba Kılıç’a 2018 yılında Hamza Dağ ve Recep Tayyip Erdoğan imzalı AK Parti Siyaset Akademisi Başarı Belgesi verildi. Ancak şirketin bu ortakları onun yanından ayrıldı. Beyefendi 2 yıl 8 ay hapis yattı. Ardından sertifika aldı. Bu beyefendi gözden kayboldu. Bu arkadaşların ortak özellikleri FETÖ’nün sosyal medya ve gençlik kampanyalarını yöneten Genç Siviller Hareketi ile Genç Siviller Derneği’nin yönetici ve üyeleri olmaları.

TÜBİTAK, ESKİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, ULUSLARARASI GÖÇ FİLMLERİ YARIŞMASI, ERDOĞAN GÖNÜLLÜLERİ, DÜNYA ETNO SPOR VAKFI, GAMADİN TEKNOFEST, SÜLEYMAN SOYLU KENDİ… Şimdiye kadar ne gördük? Baktık ki bugün halen görevde olan bir bakan müşavirinin bir şirketi var, o şirketteki eski ortakları Genç Siviller, 2010 Referandumuna öncülük edenler, ortaklar gitti ama o kaldı. Bu şirketlerden birinin adı SM 360’tır. Bu şirketin web sitesinde SM 360’a atıfta bulunulmaktadır. Yani bizim müşterimiz veya müşterimiz olduklarını söylüyorlar. Kim? TÜBİTAK, Eski Antalya Büyükşehir Belediyesi Lideri, Uluslararası Göç Sinemaları Yarışması, Erdoğan Gönüllüleri, World Ethno Spor Vakıf, Damat Teknofest’i, Süleyman Soylu’nun kendisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Hanım, Süleyman Bey döneminde görev yaptığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma’nın görev yaptığı, çalışmalarını Süleyman Bey zamanında yapmıştır. Bunları ve firmayı görünce sanki diyorsunuz. Artık yok diyorsun. Ancak bir şeyi unutuyorsunuz ki karşımızda duran bir Kabahatler Bakanı ve ekibinin onunla hiçbir ilgisi yok.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ BELEDİYELERE YAPIN SÖYLEDİĞİ İŞLER İÇİN AK PARTİ BELEDİYELERİ : Şirketi halka iş yaptı mı? Bir göz atıp enine kesit aldığımızda, buzdağının ucunda ne var ona bir bakalım. Tarihler 2018, 2019, 2020 istihdam yerleri. Vatandaşlık Hizmetleri Yönetim Portalı satın alma. Yani İçişleri Bakanlığı’nın belediyelere yapmasını söylediği görevler için AK Parti belediyeleri. Vatandaşlık Hizmet Portalı Yazılım Anket Uygulaması. Vatandaşlık Hizmetleri İdaresi Portalı Satın Alma İşi. Bilgi kadar. Bir bakışta 418 bin dolar. Çabuk Yerli Firma var, İçişleri Bakanlığı oraya yazı yazıyor. Bu konuda hizmet alın diyor. Yerli 418 bin doları alarak hızlı koşuyor. (Özel, Assist Bilgi Teknoloji olarak düzeltiyor, Yerli yerine Erkan Gül ile ortak oluyor.)

BU FİRMAYA VERİLEN 23 MİLYON TL’LİK İHALE GÖRDÜK: 2020 yılında İçişleri Bakanlığı’nda yerli denim analizi, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesinde sızma testleri ve güvenlik bilgisayarı hizmet alımı. Hızla 81 bin dolar. Çabuk Emin Şen’in kardeşi Ömer Enis Şen ile ilgili Kıvılcım’ın 118 bin doları da aynı adreste. Yine aynı işler. Ama bunların hepsi Süleyman Soylu ile ilgili işler. Yine bir bakış. 644 bin dolar. 2016 360 Sosyal Medya Reklam Kuruluşu, sahte işyerlerinin önlenmesi ve sigorta ile ilgili olarak Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’na görev verildi. Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, SGK’da, sosyal medya yönetiminde, Antalya Büyükşehir’de bir tane var. SGK, TÜBİTAK, Ankara Güvercinlik Jandarma, Antalya Büyükşehir… Süleyman Soylu, Türkiye’de rastgele bir yerde, Yerli’nin ve Emin Şen’in şirketlerinin ihalesine bakın adeta… Bir bakarsınız Süleyman Soylu’nun bakanlığı ya da bakanlık emriyle yapılan işleri belediyeler devralır. . . Oyuncu kadrosu olarak sizlerle paylaşabileceğimiz buzdağıdır ve bundan sonra gazeteciler bu firmaların tüm ihalelerine bakacaklardır. Buzdağının küçük kısmında ise bu firmaya verilen 23 milyon TL’lik ihaleyi gördük. Ama bunda bir şey eksik. SM 360’ın bunu belli bir limitin altında, 200 bin TL’nin altında yapması gerektiğini söylüyor ki buna direkt hizmet alımı deniyor.

EBABİL OPERASYONU TELEGRAM KANALINDAYIZ: Süleyman Soylu bir şey yapacaksa son iki üç yıldır açıklamadığı tüm alanlarda ne kadar paraya, ne işe, kime doğrudan hizmet verdiğini açıklasa buzdağını biraz daha görmüş oluruz. yıl. Bu adamlar sosyal medyayı yönetiyor. Parayı buradan alıyorlar. Bu faturayı kestiler ve parayı aldılar. Bu parayı tek başlarına almıyorlar, dağıtıyorlar. Parayı dağıtmak için ne yapıyorlar? Ebabil Harekatı Telegram kanalındayız. 25 yöneticinin kendi aralarında tartışıp karar verip harekete geçtiği Twitter kuşu yerine Ebabil kuşu… Burası kapalı bir kanal.

8 BİN TROL OPERASYONU EABIL BU İTİBAR SALDIRISINA BAŞLIYOR : Bildiğiniz Ebabil, Derin Hareketler, İBB Kandil Personeli hesaplarının yönetildiği gizli kanal ve o kanalda hazırlanan bilgiler 8 bin trole servis ediliyor. Sayın Davutoğlu’nun ‘Ebabil Harekatı’ adlı bir televizyon programında olduğunu söylüyorlar, ilk açıklamayı ‘Altı Masa’dan Ahmet Davutoğlu yaptı. Altı partinin liderleri Cumhurbaşkanı ile aynı imza yetkisine sahip olacak. Kısacası kukla seçeceğiz, kaos çıkaracağız’ diyor. Mesaj burada. Ardından Ebabil Harekatı’nın 8 bin trolü bu prestij suikastına, saldırısına başlar. Ekrem İmamoğlu için hazırlıklar…

‘İBB KANDİL PERSONEL’ HESAPLARI. ‘BUNLARI PAYLAŞTILAR’ DİYORLAR: Mesela Süleyman Soylu için bu görseli hazırlamışlar. Güzel görüntü. Süleyman Soylu paylaştı. Kısa bir süre sonra bunların 25’i personel trolü Ebabil’in başı… Ekli broşür. Yani sabitlendi. Yani bu mesajda onu gönderiyor arkadaşlar. Vatandaşlarımız için şunu söyleyeyim, bir nevi Whatsapp… Whatsapp’ın kapalı bir grubu. Trol ordusunun komutanları bunu bir yerde Süleyman Soylu için hazırlamış, ‘Eminim’. Bu gönderileri Ebabil Harekatı’na 8 bin trole gönderiyorlar. Şimdi burada örneğin; ‘Bu çok hassas bir konu diğer kardeşlerim. Mümkün olduğu kadar çok takviye yapalım. CHP’li belediyeler, dağda şehit olan teröristlerin ailelerini belediyelere değer ailesi olarak alıyor.’ Twitter hesabı var. ‘İBB Kandil Personeli’ hesabından yayılıyor. “Paylaşacaklar” diyor. İBB çalışanı Cengiz Dönegel’in akrabası üzerinden terör örgütü ittifakı kuruldu. Bunu yapıyor ve paylaş diyor.

8 BİN TROLLE TARTIŞIR, İÇERİK PAYLAŞIR, GETİRİR, TALİMAT BULURLAR: Örneğin, ‘Kardeşler, yoğun desteği herkese duyuralım.’ Özür dileyerek okumak zorundayım, ‘İstanbul’da gevşekliği olmayan, aklındaki uluslararası bir toplantıda yaptığı konuşmayla birlikte ekteki iki video ile tembele hak ettiği cevabı verelim.’ Resimleri buraya koyuyorlar. Burada 7 bin 900 kişi var. 25 kişi bir yerde tartışıyor, içerik paylaşıyor, saçmalık buluyor, 8 bin trole talimat veriyor.

ARASINDA TARTIŞTILAR. Ali YETENEKLİ BAŞARIR’ın “SATILDI” İFADESİ İLE TT’si: Bu ebabiller, kendi aralarında, kendi evimin çalışma odasında, arka planda Atatürk’ün resmi olan, işyerimin bulunduğu bir ajansla, hepinizin izlemiş olduğu bir pandemi döneminde canlı yayında birbirleriyle konuşurken kendi aralarında görüştüler. , ve Kuzey Irak’ta bir televizyon kanalı bu haberi kullandı. ‘Kanalın müdavimlerinin Özgür Özel ve Sezgin Tanrıkulu olduğunu yayalım’ diyorlar. O halde Ebabillerden biri de Alpay Özalan’dır. Mesela gidip paylaşıyor. İşte Ali Mahir Başarır… Aralarında tartışmışlar. ‘Çok sattı’ lafını kullanarak…’ Ali Mahir Başarır, TT (sosyal medyada en çok konuşulan anlam) ifadesiyle ‘satıldı’

ANCAK JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI VE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TELEFONDAN TWEETLERİ GÖNDERMEYE YETERLİDİR: Burada yine Ali Uzman Başarır’a, geçen yıl Ebabil Hareketi’nde Lütfü Türkkan’a, son günlerde Lütfü Türkkan ve Ali Yetenekli Başarır’a sayısız hakaretler… İşte İsmail Çataklı. Onu görmeni istiyorum. İsmail Çataklı da Ebabil Hareketi içinde takviye alan bir kişidir. Anlatmaya çalıştığım konunun hepinizin çok yakından takip ettiği bir boyutu da var. Genel Önderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hacer Foggo ile birlikte AK Parti baronlarının uyuşturucuyla mücadelede çatıştığını, sokakların uyuşturucu tacirleriyle dolu olduğunu ve burada AKP siyasetinin sorumluluğunun olduğunu hatırlatarak; Süleyman Soylu’yu bacağını kırdığı için eleştiren bu görüntüyü biliyorsunuz. Bu görüntüye bir yanıt verilir. AK Parti veriyor, Küme Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Süleyman Soylu veriyor. Süleyman Soylu’yu eleştirdi, cevap nereden geldi? Hepiniz hatırlıyorsunuz. (Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi sosyal medya hesaplarından Kılıçdaroğlu aleyhindeki ‘suç duyurusu’ paylaşımlarını göstererek) Bakın yazı tipi, noktalamalar… Sadece kuruluş yıl sayısı değişti. 31.10.2022… Saatler 23.48 ve 23.59… İkisi de birebir iPhone marka telefonla atılmış. ‘Eminim’ de cep telefonunda kaç hesap olduğu bilinmiyor. Ama Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tweetlerini telefonla birebir gönderme imkanı var. Kullanıcı değiştiğinde, büyük Jandarma’nın yerine Jandarma olur; Kullanıcı değiştiğinde emniyet teşkilatımız olan Emniyet Genel Müdürlüğü yerine geçer.

EMİNİMSİ’NİN SANAT CEPİNDE ŞU HESAPLAR İZLENİYOR: Bu tweetler, benim paramla belediyelerden aldığı ihalelerle Süleyman Soylu için oluşturduğu bir trol ordusunun komutanı, polisimiz ve jandarmamız Soylu’yu eleştirirken Süleyman Soylu’ya karşı polise ve jandarmaya kalkan oluyor. Jandarma bunu yapar mı? Büyük Polis Departmanı bunu yapar mı? Ancak hesabını bir trolle verirseniz, 7 gün 24 saat 365 gün, yılbaşı 23:59 ve 00:01’de kapıları açık olan, bekçili sosyal medya hesaplarına ve sosyal medya hesaplarına el konulursa, biz Yunanistan’a girecek, ne oldu bilmiyorum Allah göstermesin, Cumhurbaşkanımıza suikast. Girişim başarılı oldu, üzgünüz diye bu hesaplar hacklenirse ne olur? Eminim bu hesaplar onun arka cebindedir. Bu trol ordusunun komutanı tarafından senin paranla, benimkiyle.

YARIN MHP SÜLEYMAN SOYLU İLE AÇIĞA GİRİYOR. Bu Ebabil kuşları Süleyman Soylu’nun trol ordusudur. AK Parti ve MHP’liler böyle düşünmesin. “Sosyal medyada trollük var ve bizi savunuyorlar.” AK Parti Süleyman Soylu’ya sahip çıkarsa AK Parti’yi savundukları durum bunun da üstünde. Binlerce paylaşımına baktığınız zaman karşınıza bir kaç şef çıkıyor. Berat Albayrak o aşiretten, ben de onlar için Lüt aşiretiyim. Yarın AK Parti Cumhurbaşkanı’nın af talebini kabul etsin, Süleyman Soylu’nun tabiriyle Ebabil sarayın üzerinden uçmaya başlar. Yarın MHP, Süleyman Soylu ile çatışacak. MHP’ye yapılacak prestij suikastı bu mitinglerden planlanıyor. Süleyman Soylu’nun trol ordusu bunlar. Ama maaşını kendisi değil, özellikle az önce saydığımız İçişleri Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve bu bakanlıklara bağlı kuruluşlar ve birkaç belediye.

BU EBABİLLER MEHMET ERSOY’U SEVMİYOR: Süleyman Soylu tweet atınca Ebabiller aktifse dakikada 3 bin, 4 bin, 5 bin retweet (paylaşım) sayısına ulaşıyor. Mesela bu sabah Sahil Güvenlik Komutanlığının 2022 Yılı Değerleme Toplantısını yaptı. Her şeyi yazmazlar. 256 kişi izledi. Ebabiller yoksa Süleyman Soylu diye biri de yok. Halkın kalbinde değil. Mesela bu Ebabiller Mehmet Ersoy’u beğenmiyor, Bakan Ersoy 32 retweet’te kalıyor, İsmail Çataklı’nın da hacmi 44. Ama Ebabiller Çataklı’ya destek deyince 1600 retweet. Aç ve gör.”

“GEÇEN HAFTA TAYYİP ERDOĞAN’IN YETKİSİ OLMADIĞINDA YÖK’ÜN 15’İNCİ ÜYESİNE ATANDIĞINI ÖĞRENDİK”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Emin Şen’in yönelttiği sorulara Özel, “Eğer bunu yaptılarsa, bakan müşavirliği unvanını verip resmi siteye koysalar ve müşavir maaşını resmi olarak ödemek yerine başka bir çözüm bulsalar bu sadece muvazaadır. Çünkü resmi sitede bakan müşaviri ve bakan müşavirliğinden çok daha fazlasını yapıyor.Bu kadar yakınlık şirket kuramaz diyorlar.Geçen hafta Tayyip Erdoğan’ın YÖK’ün 15’inci üyesini atamadığı halde atadığını öğrendik. Aslında, dört kişiyi atayabilirdi ve beşinciyi atadı.

“SİZLERE İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ SİTESİNİ GÖSTERİYORUM”

Şen’in halen danışman olduğunu söyleyen Özel, “Şu anda size İçişleri Bakanlığı’nın sitesini gösteriyorum. Danışman arkadaşım ‘şu anda sitede’ diyor. Süleyman Soylu başka şeyleri inkar ediyorsan dünden beri nasıl ölü taklidi yapıyorsun, ‘FETÖ’cülerle birdir’ demiyor, ‘Ababiller itibar suikastı görüntüleri yayıyor’ demiyor, Sitede yazanları inkar ediyor. CHP’nin sitesi değil, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın sitesi. Tükenmenin son noktası” diye konuştu.

Özel, “Bunu söylüyoruz 5 kanal Özgür Özel’i canlı yayınlıyor, toplumun yüzde 35’i öğreniyor, canlı yayında vurdunuz mu? ‘İçişleri Bakanımız Müşavirimiz Emin Şen ve beraberindeki heyet Aydın Valimiz Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti. Hayırlı olsun.” “Aydın Valiliği’nin resmi internet sitesi. Valiler müşavirleri tanır, öyle karşılarlar” dedi.

“Bir Vatansever Çıkıyor ve Sizi Rezil Ediyor”

Özel; “Telegram gruplarının gizli olduğunu söylediniz, nasıl ulaştınız? Jandarma ve Emniyet hesaplarının Emin Şen tarafından yönetildiğini nasıl tespit ettiniz? Mecliste bu konuda bir atılım yapacak mısınız?” Bu soruya şu cevabı verdi:

“8 bin kişilik küme, açık küme, tasarımının yapıldığı ve ‘bu videoları gruplara göndereceğiz’ dediği 25 kişilik küme kapalı küme. Sizi rezil etmiştir. inanın Allah bize şah damarımız kadar yakın, biz de Süleyman Soylu’ya onun damarı kadar yakınız.İnkar etmelerini bekliyorum çünkü aynı telefon değiller.Bunları şikayet etmeleri siyasi bir meseledir. Meclise soru sorup araştırma komisyonu iste ret alırsın değeri var bu konuda meclis soruşturma komisyonu kurmaz ama ben bugün için soruyorsun 5 ay sonra derseniz kurarız 5 ay sonra Yargıtay, soruşturma komisyonunda savcı olarak görev yaparak Genel Kurulun oylarıyla bu işi tamamlar.”

“SÜLEYMAN SOYLU’YA ÇATLI AR DAMARINDAN DAHA YAKINIZ”

Özel’in dün yaptığı basın açıklamasında, “Bana bir şey olursa diye dosyaları üç arkadaşa daha verdim” sözleri hatırlatılarak, “Can güvenliğinizi tehdit edecek ne gibi bir aceleniz oldu?” o sordu. Er, bu soruya şu yanıtı verdi:

“İçişleri Bakanlığı’nın koruma kararlarına rağmen geçmişte ve bugün koruma kullanmayan, gittiğimiz ilde uzaktan ve yakın korumayı reddeden, canımızı Allah’a emanet eden, Allah’a emanet edilen insanlarız. yanımızdaki arkadaşlar.tüm ülke vatandaşları her türlü tehdide karşı savunma kullanmıyorsa,Özgür Özel’in koruma kullanmasının bir anlamı yok.Atmosferdeki ağırlığı anlattım.O tariften sonra nasıl olduğu ortaya çıktı. Bu hem sosyal medyada hem de tüm parti gruplarına yapılan telefon görüşmelerinde gerçek bir duygudur.Vatandaşların bu duyguyu paylaşmasından ben sorumlu değilim.Ülkeyi yöneten Süleyman Soylu ve AK Parti’dir.Biz sonrası değil bir Türkiye sözü veriyoruz. Siyasetçilerin, işadamlarının, memurların ve ülkenin tüm vatandaşlarının kendine güven duyacağı, her şeyin ertesi günkü açıklamalarının önüne geçmenin imkansız olacağı mayıs.Süleyman Soylu, bu açıklandığında hminen bunu zannediyor. e 8-10 olasılık. Onun hakkında daha açıklanacak çok şey olduğu açık. Delilleri gün yüzüne çıktıkça bildiği ve korktuğu her şey ortaya çıkacaktır. Süleyman Soylu’ya kırık damarından daha yakınız.

“NORMAL BİR DEMOKRASİDE BİR DAKİKA DURMAMALIDIR”

Er, “İçişleri Bakanı’nı istifaya çağırmayı düşünüyor musunuz?” Soruya, “Normal bir demokraside bir dakika bile durmamalı. Recep Tayyip Erdoğan bugün akşam af talebini kabul ederse AK Parti’yi ve kısmen kendisini bu yükten kurtarmış olur. Bugüne kadar yaptı. , ama seçim dönemindeki trol orduları. Ve trol orduları Süleyman Soylu” İletişim Başkanı’nın icat ettiği ve sahip olduğu bir şey değil. İletişim Başkanı’nın elindeki trol ordularını biliyoruz. AK Parti’deki birçok ağır topun trol ordularını biliyoruz. İrtibat Başkanlığı üzerinden trol ordularının ve siyasetçilerin bir merkezden bazı kampanyalarda ortak hareket ettiğini biliyoruz. Küme sözcüsü, küme başkan yardımcısı, milletvekilleri ve trollerin hep birlikte tweet attığını da biliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler