Haber

California’da tarım işçilerine silahlı saldırı: 7 ölü

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles’ta bir dans stüdyosuna düzenlenen ve 11 kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırıdan iki gün sonra, bu kez San Francisco yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti.

Voice of America’ya göre Dün gece, San Francisco’nun yaklaşık 50 kilometre güneyindeki sahil kasabası Half Moon Bay’de bir silahlı adam, yaklaşık 2 kilometre arayla iki noktada çiftlik işçilerine ateş açtı. Saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.

California Valisi Gavin Newsom, dün gece Los Angeles banliyösü Monterey Park’ta Cumartesi gecesi meydana gelen saldırıdan sağ kurtulanları ziyaret ederken eyaletin kuzeyindeki Half Moon Körfezi’ndeki saldırıdan haberdar oldu.

Newsom, durumu Twitter’da “trajedi üstüne trajedi” olarak nitelendirdi.

Saldırıyı gerçekleştiren 67 yaşındaki Chunli Zhao, polis karakolunun önüne park etmiş halde aracında bulundu ve gözaltına alındı. Yetkililer, Zhao’nun teslim olmak için karakola geldiğine inanıyor.

San Mateo İlçesi Şerifi Christina Corpus düzenlediği basın toplantısında saldırganın aracında yarı otomatik bir tabanca olduğunu söyledi.

Şerif Corpus, saldırganın polisle “işbirliği yaptığını” söyleyerek, baskınların aynı zamanda bazı işçilerin yaşadığı tarım alanlarında düzenlendiğini kaydetti. Yerel basına göre bu tarım alanlarından biri de mantar çiftliği.

OAKLAND’DA SİLAHLI SALDIRI

Öte yandan, dün gece San Francisco yakınlarındaki Oakland’da meydana gelen başka bir saldırıda bir kişi öldü, yedi kişi yaralandı. Olayın çete şiddetinden kaynaklandığı, yaralıların tamamının hastanelere kaldırıldığı bildirildi. (HABER MERKEZİ)

inhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu