Haber

ABD Heyeti Hubei Eyaletini Ziyaret Etti

WUHAN, 1 Kasım (Xinhua) — ABD’nin büyük eyaletlerinin belediye başkanlarından oluşan 13 kişilik bir heyet Salı günü Çin’in merkezi Hubei eyaletinin merkezi Wuhan’ı ziyaret etti.

ABD heyeti, Çin Halkının Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği’nin daveti üzerine ülkeyi ziyaret ediyor.

Heyet, Hubei eyaletindeki sekiz şehirden yetkililerle yeşil kalkınma ve dostane işbirliği gibi konularda görüşmelerde bulundu. Ayrıca Salı günü öğleden sonra uluslararası iş birliğine ve Çin-ABD dostluğunun geliştirilmesine odaklanan bir yuvarlak masa toplantısı düzenlendi.

Hubei Vali Yardımcısı Wu Haitao, Hubei ile dost ABD eyaletleri arasında ekonomik ve ticari işbirliği, eğitim işbirliği ve insanlar arası etkileşim alanlarında elde edilen başarıların altını çizdi.

Wu, Hubei ile ABD’nin önde gelen eyaletleri ve şehirleri arasındaki çevre savunması, halk sağlığı ve kültürel eğitim işbirliğinin daha da derinleşeceğini umduğunu söyledi. Yetkili, karşılıklı inancı güçlendirmek, Çin ile ABD arasındaki dostluğu derinleştirmek ve insanlar arası etkileşimi ilerletmek istediklerini belirtti.

ABD delegasyonunun lideri ve Carmel, Indiana belediye başkanı Jim Brainard, dünyadaki tüm belediye liderlerinin yönettikleri şehir sakinlerinin yaşamlarını iyileştirmeye kararlı olduklarını söyledi. Brainard, vatandaşlarına fayda sağlamak için şehirlerin diğer ülkelerdeki şehirlerin deneyimlerinden ve uygulamalarından ders almak, halklar arasındaki bağları güçlendirmek ve çeşitli alanlarda iş birliğini genişletmek için açık fikirli bir yaklaşım benimsemesi gerektiğine dikkat çekti.

Xiangyang Belediye Başkanı Wang Taihui ve Brainard, Salı günü iki şehir arasında kardeşlik ilişkileri kurmaya yönelik bir anlaşma imzaladı.

ABD heyeti, Hubei’ye yapacakları iki günlük ziyarette ayrıca yeni bir enerji aracı şirketini de inceleyecek ve Wuhan Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu